Hogyan intézzünk egyházi temetést?
- Az elhunyt állandó lakhelye szerint területileg illetékes plébániát keressük föl.
- A Tabán Plébánia területéhez tartozó utcajegyzék itt olvasható.
- Budapesti plébániák utcajegyzék keresője (klikk!).

Milyen papírt kell hoznom a plébániára?

- A temetőtől kapott hivatalos iratot, amely tartalmazza a ravatalozás/temetés dátumát, időpontját, és az elhelyezést (parcella száma).
- Tabáni urnatemetésnél az urnaváltást igazoló iratot, a polgári halotti anyakönyvi kivonat másolatát.
- Ezek alapján töltjük ki a halottak egyházi anyakönyvének lapját (tabáni halottak anyakönyvi lapja), amelyet az eltemettető aláír.

Lehet-e más plébániát vagy papot felkérnem temetésre?

Igen. Ez esetben előre egyeztetni kell a pappal vagy plébániával a temetést, hogy vállalják-e. Szükséges írásban temetési elbocsátót, engedélyt kérni az elhunyt állandó lakhelye szerint területileg illetékes plébániától, és ott, a plébániát megillető anyagi részt rendezni. Tisztázni kell, hogy a temetés elvégzésénél melyik plébánia küld kántort.

Budapesti Központi Katolikus Temetőlelkészség
Telefon: (06 1) 709-9999
Fax: (06 1) 709-9000
Postacím: 1112 Budapest, Gazdagréti út 14.