Keresztelés:

A gyermek keresztelését a szülő kérésére, személyes találkozás és megbeszélés után, a kereszteltek anyakönyvi lapjának kitöltését követően, előzetesen egyeztetett időpontban végezzük. Keresztelni vasárnaponként 11 órakor és 11:30-kor és 12-kor szoktunk
Keresztelési adatlap letöltése

Felnőtt keresztelés: személyes jelentkezés, évente kétszer: szeptemberben és januárban induló kurzus keretében a Bevezetés a kereszténységbe közös felnőtt előkészítő keretében, személyes beszélgetések. A keresztelési időpont megbeszélés szerint.

Elsőáldozás:

Gyermek elsőáldozás: Ősszel induló csoporttal kezdődő felkészítéssel. Elsőáldozás tavasszal. Jelentkezni személyesen.

Felnőtt elsőáldozás: személyes jelentkezés, Bevezetés a kereszténységbe közös felnőtt előkészítő, személyes beszélgetések, elsőáldozás megbeszélés szerint

Bérmálás:

2020. tavaszán ismét lesz bérmálás a Tabánban. A bérmálásra személyesen lehet jelentkezni, fogadóórán vagy a szentmisék után. A jelentkezéshez szükséges frissen kikért keresztelési igazolás, amelyet attól a plébániától tudunk elkérni, ahol megkereszteltek. A bérmálás időpontját a plébániának kell majd kérnie az érsekségtől a 2020. év első felében. Két dátumot kell megjelölnünk, amelyek közül az érsekség választ. A plébánia a május 16. szombat este 18 órát és a május 23. szombat este 18 órát fogja javasolni. Tavasszal négy felkészítő alkalmat tartunk (ápr.17. ápr.24. máj.8. máj.15.).