A Tabáni Plébánia hirdetése
2020. március 18.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2020. március 17-i kötelező érvényű rendelkezése alapján

Fogadóórát telefonon tartunk a szokott időben
Hétfőn 9-12, hétfőn 15-17:30, Pénteken 15-17 +36 1 375 5491

Nyilvános liturgia szünetel
Szentmisék, keresztutak, litániák, közös rózsafüzér, ünnepélyes házasságkötések, ünnepélyes keresztelők a rendelet értelmében szünetelnek.
Szükség esetén, az egészségügyi hatóságok előírásának betartásával, a liturgia feltételéhez szükséges legszűkebb körben, az esküvő (csak a jegyesek, a tanúk és esetleg a szülők jelenlétében) és a keresztelő (csak a keresztelendő, a szülők és a keresztszülők jelenlétében) zárt templomajtók mögött történhet.

Szentmisék, szentgyónás, szentáldozás, urnatemető látogatása
Hívek részvételével a templomban nem tartunk szentmiséteket.
Minden hívő általános felmentést kapott a vasárnapi szentmise részvételének kötelezettsége alól.
A korábban fölvett és misenaplóba beírt szentmise szándékra a kért szentmisét elmondjuk, ennek időpontja-órája azonban nem lesz azonos a kiírt szentmisék időpontjával.
Új szentmise-szándék (intenció) kérését egy adott napra telefonon, a fogadóórák idején tudunk fölvenni, és aznap, előre nem meghatározott időpontban elmondjuk.