A Tabáni Plébánia hirdetése
2020. november 14.
letöltés pdf-ben)

Fogadóóra, ügyintézés csak telefonon — iroda-időben
Hétfőn 9-12h, hétfőn 15-17:30, Pénteken 15-17h
Telefonszám: +36 1 375 5491

Szentmisék, keresztelők, esküvők, szentgyónás, szentáldozás

A Tabáni templomban 2020. november 16-tól — az állami és egyházi előírások ismeretében, a plébános személyes lelkiismereti döntésével— nem tartunk hívek részvételével nyilvános vasárnapi és hétköznapi szentmisét. A Szent Katalin búcsú és a roráték elmaradnak.

A tavaszihoz hasonlóan szívesen küldünk tabáni vasárnapi írott prédikációt azok
számára, akik ezt emailben kérik (tabani.plebania@gmail.com ).

Minden idős és veszélyeztetett hívő, mindaz aki veszélyeztetve érzi magát általános felmentést kapott a vasárnapi szentmise részvételének kötelezettsége alól.

A korábban fölvett szentmisék szándékra, a kért szentmisét elmondjuk. Új szentmiseszándék (intenció) kérését egy adott napra telefonon, a fogadóórák idején tudunk fölvenni.

Tabáni szentmisét online nem közvetítünk. A televízióban és más online közvetített szentmise hallgatásba érdemes bekapcsolódni. Élni lehet az előírás által megerősített lelki áldozás lehetőségével.