(köszönjük!) A plébánia nevében, itt az év elején, köszönetünket fejezzük ki mindazoknak, akik az elmúlt évben támogatták a tabáni templom életét, adományaikkal, vagy önkéntes egyházi hozzájárulásukkal („egyházadó”). Azt tapasztalom hogy még a rendszeres templomba járók közül  kevesen tudják azt a tényt, hogy a Tabáni templom – legtöbb más plébániához hasonlóan – saját fenntartásából él. Ehhez sehonnan nem kapunk külső, rendszeres támogatást: sem az érsekségtől, sem a kerületi önkormányzattól, sem a fővárostól. Ti, az ide járó templomszeretők tartjátok fenn a működésünket évről évre. Ki-ki a lelkiismeretében bizonyára választ talál magában arra a kérdésre, hogy mit kap a templomtól, és mit ad. Szívből köszönjük, az egész plébániaközösség nevében, hogy újra és újra segítitek az itt zajó életünket – amelynek ti is részesei vagytok.

(Szentmisére járó kisgyermekes családok: érdemes kipróbálni !) Ismét működik a közösségi teremben a szentmiséken való gyermekbarát részvétel lehetősége. Megközelíthető szombaton és vasárnap a plébánia-bejárta felől vagy a szentmisék kezdetéig a szentélyen-sekrestyén keresztül. Működik az új nagy képernyős TV és visszakerültek a játékok és rajzeszközök egy része, a kisszékeket és kis asztalokat is birtokba vehetik a gyerekek. Használható a közösségi terem belső mosdójában a pelenkázó, és a kicsinyek kézmosását egyszerűsítő fellépő. Reméljük, hogy a gyermekbarát lehetőség jobban hozzásegít majd mind a kisgyerekek mind pedig a felnőttek szentmisén való részvételének korosztályos jobbá-tételéhez.